Президент США Дональд Трамп погрожує Ірану «знищенням у деяких областях» у разі, якщо Тегеран здійснить напад «на щось американське». Як американський лідер написав 25 червня в мережі Twitter, «іранські нерозумні та образливі заяви показують лише, що вони (лідери Ірану – ред.) не розуміють реалій».
Раніше 25 червня президент Ірану Хассан Роухані заявив, що Білий дім «страждає від браку розумових здібностей» і поводиться неадекватно, що підтверджують нові санкції, оголошені Вашингтоном цього тижня.
Трамп вказав, що у США не забули іранські бомби, від яких загинули, за словами американського президента, дві тисячі американців і ще більше були поранені.
Як повідомляє CNN, дані Трампа про загибель американців, значно вищі за ті, які були представлені Держдепартаментом і Пентагоном у квітні цього року. В них ішлося про 603 американських військовослужбовців, загиблих в Іраку з 2003 до 2011 року в результаті нападів збройних загонів, підтриманих Іраном.
Про те, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти верховного лідера Ірану, заявив 24 червня президент США Дональд Трамп перед підписанням відповідного указу.
За словами Трампа, санкції є відповіддю на агресивні дії Ірану, зокрема на знищення іранськими військовими американського безпілотника, який, як стверджують США, перебував над міжнародними водами.
За словами президента США, санкцій не уникнуть і помічники Хаменеї. Як сказав Трамп, санкції мають позбавити іранського лідера і його оточення доступу до важливих джерел фінансування. Міністр фінансів США Стівен Мнучін уточнив, що санкції передбачають заморожування «мільярдів доларів» іранських активів.
За словами Мнучіна, Вашингтон також готує санкції проти міністра закордонних справ Ірану Мохаммада Джавада Заріфа.
За словами Трампа, Сполучені Штати не прагнуть конфлікту з Іраном, проте не дозволять йому стати ядерною державою, а також мають намір домогтися припинення підтримки Тегераном терористичних угруповань.
Держсекретар США Майк Помпео 24 червня відвідував Саудівську Аравію та ОАЕ. Загострення ситуації навколо Ірану є головним питанням порядку денного переговорів.
США, Саудівська Аравія, Велика Британія і Об’єднані Арабські Емірати виступили зі спільною заявою, в якій закликали Іран відмовитися від будь-яких кроків, які порушують регіональну стабільність. США та їхні союзники в регіоні звинувачують Тегеран у підтримці угруповання аль-Хуті в Ємені і в організації недавніх вибухів на двох танкерах в Оманській затоці.
Німеччина, Франція і Велика Британія 24 червня надіслали Ірану офіційне попередження, що він має повернутися до виконання своїх зобов’язань за «ядерною угодою». Ці три країни, на відміну від США, не виходили з договору і очікують від Ірану виконання його зобов’язань.
…